Trawnik
Jak dbać o Nasz trawnik ?
3 grudnia 2017
systemy nawadniania
System nawadniania ogrodu – krok po kroku
1 kwietnia 2021

System nawadniania z modułem WiFi do inteligentnego ogrodu

nawadnianie

System nawadniania z modułem WiFi do inteligentnego ogrodu

Marzysz o zachwycającym ogrodzie rodem z projektów najlepszych architektów krajobrazu? Nie masz zbyt wiele wolnego czasu, ale lubisz kontrolować to, co dzieje się z Twoimi roślinami, a przy tym nie straszne Ci nowinki ze świata technologii? Idea inteligentnego ogrodu z innowacyjnym systemem nawadniania sterowanym przez moduł WiFi to coś w sam raz dla Ciebie! Nagły wyjazd, dłuższy dzień w pracy czy inne niespodziewane obowiązki uniemożliwiają Ci pielęgnację zieleni na czas? Żaden problem. Dzięki systemowi nawadniania w wydaniu smart możesz monitorować to, co dzieje się w Twoim ogrodzie z dowolnego miejsca na ziemi! Wystarczy smartfon, dostęp do WiFi i gotowe. Kontroluj częstotliwość irygacji oraz ilość zużywanej wody, dostosowuj nawadnianie do aktualnych warunków pogodowych i ciesz się oszałamiającym ogrodem bez wysiłku!

system nawadniający z modułem wifi

Ogród na miarę współczesności

Era ciężkich i nieporęcznych konewek oraz wijących się po całym ogrodzie węży to już odległa przeszłość! Nieważne, czy przesiadujesz w odległym o 5 km biurze, czy też spędzasz wakacje życia w Los Angeles - teraz możesz kontrolować to, co dzieje się w Twoim ogrodzie z każdego punktu na ziemi. Żyjemy w świecie zdominowanym przez technologie. Smartfon, smartwatch, smart dom - może zatem także ogród w wersji smart? Zautomatyzowany system nawadniania z modułem WiFi to sposób na jeszcze bardziej precyzyjne i oszczędne dbanie o ulubiony skrawek zieleni. A oszczędzamy nie tylko swój czas, ale także… wodę. Dzięki połączeniu z Internetem system analizuje sytuację pogodową w danym rejonie i na podstawie zebranych informacji stymuluje nawadnianie Twoich roślin. Zaplanowałeś już sesję zraszania na wtorkowe popołudnie, ale burzowa pogoda splatała Ci figle? Nic nie szkodzi! Mechanizm nawadniania wstrzyma dostarczanie wody, a w razie potrzeby uzupełni brakującą ilość w kolejnej sesji. Temperatura i wilgotność powietrza, siła wiatru, a nawet nasłonecznienie - dzięki danym zbieranym z najbliższej stacji meteo system kontroluje ilość wody potrzebnej do utrzymania zieleni w najlepszej kondycji każdego dnia z osobna. Brzmi dobrze? Poznaj wszystkie zalety innowacyjnego systemu nawadniania z modułem WiFi i stwórz ogród na miarę współczesności.

inteligentny system nawadniania

Inteligentny, czyli jaki?

W końcu zdecydowałeś się na renowację zapomnianego kawałka zieleni, a może jesteś w trakcie zagospodarowywania terenu wokół swojej nowej posiadłości? Uwzględnianie inteligentnego nawadniania to już niemal standard przy projektowaniu nowoczesnych ogrodów. Dbające o trawnik zraszacze statyczne oraz rotacyjne, kroplowniki niezbędne przy punktowym nawodnieniu, taśmy kroplujące, czujniki nawadniania - nowoczesne kompleksy irygacyjne to połączenie znanych i sprawdzonych elementów dystrybuujących z innowacyjnymi podzespołami, które zapewniają niemal pełną automatyzację procesu nawadniania. Dzięki rozwiązaniom takim jak korzystanie z modemu WiFi, systemy przeznaczone do inteligentnych ogrodów pozwalają na indywidualne i precyzyjne ustalenie parametrów nawadniania, dzięki czemu Twoje rośliny mogą wzrastać i rozkwitać w najbardziej optymalnych dla siebie warunkach!


Wszystko dla roślin

Dobrze przemyślany projekt wykorzystujący cały potencjał dysponowanej przestrzeni oraz odpowiednio dobrany i zaprogramowany sterownik nawadniania to klucz do sukcesu w budowaniu każdego ogrodowego imperium. Kwestia dostarczania optymalnej ilości wody do bryły korzeniowej roślin ma stanowić główny punkt naszych starań. Warto przy tym rozeznać, z jakim typem gleby mamy do czynienia w danym miejscu. Powinniśmy dostosowywać parametry nawadniania nie tylko ze względu na warunki panujące na zewnątrz, ale także pod kątem potencjału magazynowania wody w samej ziemi. Skład biologiczny gleby, jej tekstura, urodzajność, poziom zasolenia czy zakwaszenia - te wszystkie czynniki mają ogromny wpływ na to, ile wody należy dostarczyć roślinom, by zapewnić im prawidłowe warunki wzrostu. Zautomatyzowany system nawadniania z modułem WiFi pozwala w wygodny sposób (z ekranu komputera lub smartfona) wprowadzić wszystkie dane do sterownika oraz kontrolować zużycie wody w zależności od zmiennych warunków pogodowych.

Sterownik - serce każdego systemu nawadniania

Magistrala, elektozawory, przepływomierz, pompy samozasysające, głębinowe - wszystkie elementy tworzące system inteligentnego nawadniania są niezwykle ważne optymalizowaniu procesu dostarczania wody w ogrodzie, jednak żaden z nich nie będzie funkcjonował jak należy bez odpowiednio zaprogramowanego sterownika. To on pozwala decydować o czasie trwania sesji czy częstotliwości podlewania. W klasycznych typach sterowników wszystkie parametry wprowadzał sam użytkownik, posługując się przybliżonymi wartościami odpowiednimi dla danego obszaru, rodzaju gleb itp. Sterownik zgodnie z wprowadzanymi ustawieniami otwiera i zamyka zawory odpowiedzialne za nawadnianie konkretnych obszarów. Aby zyskać pewność co do odpowiedniego nawadniania, parametry sterownika należy zatem modyfikować (w zależności od warunków pogodowych średnio co 3-4 tygodnie). Jednak najczęściej zdarza się, że osoba instalująca po jednorazowym wprowadzeniu danych dotyczących częstotliwości i ilości porcjowanej wody zapomina o ponownym programowaniu systemu. W efekcie rośliny bez względu na warunki atmosferyczne otrzymują tę samą dawkę H2O, w wyniku czego może dojść do przesuszenia lub też nadmiernego wypłukiwania substancji odżywczych w glebie. Warto wiedzieć, że nadmiar wody bywa równie niebezpieczny dla naszego ogrodu, co jej niedobór. Zbyt obfite podlewanie roślin może prowadzić do punktowego rozwój korzeni, nierównomiernego porostu, a także wypłukiwania z gleby pożytecznego azotu. Badania wykazują, że ponad 90% sterowników ogrodowych, które gwarantują prawidłową dystrybucję wody, zostało zaprogramowanych niepoprawnie. Efekt? Niewłaściwe porcje nawadniania, zwiększenie kosztów utrzymania ogrodu oraz pogorszenie kondycji ukochanych roślin. Innowacyjny system nawadniania z modułem WiFi pozwala zapomnieć o tego typu problemach. Sterownik irygacyjny współpracujący z kompatybilną aplikacją na urządzenia mobilne to sposób na najkorzystniejsze zoptymalizowanie i zautomatyzowanie procesu nawadniania.

Nawadnianie w wersji smart? Tylko z modułem WiFi!

Nowoczesny system nawadniania z modułem WiFi do inteligentnego ogrodu to gwarancja doskonałej kontroli ilości zużywanej wody. Dzięki mechanizmowi połączonemu z Internetem Twoja zielona oaza będzie prezentować się najlepiej w całej okolicy! Postaw na nowoczesne rozwiązania i możliwości, jakie daje zdalny nadzór nad prawidłowym wzrostem Twoich roślin i nie przejmuj się nagłymi wyjazdami, dłuższym urlopem czy nadgodzinami w pracy. Dzięki swojemu smartfonowi będziesz mógł z każdego miejsca na ziemi reagować na niespodziewane zmiany pogody czy awarie systemu. Nowoczesny ogród w wersji smart? Tylko w systemie nawadniania z modułem WiFi! Twórz harmonogram nawadniania, określ budżet wodny na dany dzień, wywołuj podlewanie dowolnego obszaru lub wstrzymuj trwającą sesję jednym kliknięciem, słowem - stwórz w swoim otoczeniu ogród godny XXI wieku!

Komentarze są wyłączone.