Zakładanie trawników Kraków

Rozwiń swój trawnik - dosłownie i nie tylko!

Każdy posiadacz ogrodu, lub ktoś, kto planuje go dopiero stworzyć, na pewno zdaje sobie sprawę jak ważną rolę odgrywa lub będzie odgrywać w nim trawnik. Jako fachowcy, działający w branży ogrodniczej od lat, możemy doradzić Ci, zaprojektować i stworzyć Twój własny niepowtarzalny trawnik w każdym ogrodzie.

Zakładanie trawnika - porady

Marzysz o własnej przydomowej darni w ogrodzie? A może chciałbyś położyć nową na starej. Zakładanie trawnika to inwestycja na długi okres czasu, dlatego warto się zastanowić jak zrobić to dobrze. Od razu nasuwa się pytanie kiedy to zrobić; czy na wiosnę, czy może na jesień. Bez względu na to kiedy będziemy zaczynać, najpierw powinniśmy uporządkować miejsce przy domu, w którym założymy nasz zielony trawnik z rolki lub z siewu. Wczesna wiosna to najodpowiedniejsza pora, by zająć się takimi pracami, jednakże jesień, między wrześniem a październikiem to także odpowiednia pora.

Kolejnym ważnym krokiem jest stworzenie projektu naszego trawnika. Jeśli chodzi o trawę z rolki; proste kształty, bez zbędnych wcięć są o wiele lepszym rozwiązaniem niż skomplikowane linie, ponieważ są w praktyce łatwiejsze w ułożeniu. Mają też dodatkową zaletę - nie będzie trzeba uszkadzać krzewów, rosnących na trawie gdy będziemy ją kosić. Należy także pomyśleć o tym, gdzie najczęściej będziemy chodzić, po to, by stworzyć w projekcie ścieżkę. Odpowiednio przygotowane podłoże też ułatwi sprawę, bo nie będzie trzeba się martwić, że nasza trawa nie ukorzeni się prawidłowo i wyschnie.

Trawnik z rolki

Należałoby więc zastanowić się, który rodzaj trawnika wybrać; czy będzie to rolka czy siew, oraz w jakich cenach są oba rodzaje. Trawniki z rolki dają nam natychmiastowy efekt, nie będzie też problemów z zachwaszczeniem w początkowych etapach wzrostu, jednak nie będzie wyboru pod względem składu mieszanki, jeśli chodzi na przykład o miejsca zacienione. Trawnik z siewu nie da nam od razu widocznych efektów, jednak da nam możliwość dostosowania różnego rodzaju nasion w zależności od miejsc mniej lub więcej zaciemnionych. Jeśli chodzi o cennik - także koszt tego rodzaju rozwiązania jest o połowę tańszy od rolki jeśli chodzi o cenę za m2, bo jest to 10-15 zł, a za rolkę zapłacimy od 20-25 zł.

Gdy zdecydujemy się już na założenie własnego trawnika w ogrodzie, warto przejrzeć też materiały dostępne na YouTube - znajdziemy tam wiele nietuzinkowych porad oraz pomysłów.

Podsumowując; jesteśmy specjalistami, działającymi w branży ogrodniczej od lat. Dzięki ogromnemu doświadczeniu potrafimy zaprojektować i stworzyć niecodzienne przydomowe kompozycje na terenie Krakowa i nie tylko.

Piękny i zielony trawnik to wizytówka Twojego ogrodu. Zleć nam profesjonalne założenie trawnika!