Oświetlenie ogrodowe Kraków

Oferujemy nowoczesne oświetlenie ogrodowe

Oświetlenie ogrodowe

Jakie oświetlenie ogrodowe wybrać, aby Twój ogród był jasny wieczorami i jednocześnie wyglądał pięknie? Wszystko uzależnione jest od roślin, które hodujesz na swojej posesji, urządzenia ogrodu, a przede wszystkim od gustu i wymagań. Rynek oświetleń zewnętrznych jest tak bogaty, że nawet już zdecydowani klienci po wejściu do sklepu zaczynają mieć wątpliwości. Nic dziwnego - egzotyczne rośliny powinny mieć światło z zimną barwą, a ogrody przy cegłach lub kamiennych budynkach dobrze prezentują się przy żółtym świetle. Kolor żarówki ma ogromne znaczenie, nie wspominając już o wyglądzie i kształcie lamp oświetlających. Sprawdź więc, które z pięciu najczęściej wybieranych oświetleń spełnią Twoje oczekiwania i wybierz tą, która najbardziej Ci odpowiada.

Oświetlenie ogrodowe LED

Zewnętrzne światło LED jest energooszczędne, łatwe w montażu i pięknie wygląda. Lampy LED niosą za sobą wiele korzyści - są bezpieczne i jednocześnie pozwalają na samodzielny montaż. Zaletą tego oświetlenia jest również fakt, że montaż nie musi ograniczać się tylko do trawy, balkonu, czy altanki. Równie dobrze możemy zamontować takie oświetlenie przy oczkach wodnych lub basenach. Światło jest przyjazne dla środowiska i nie przyciąga uciążliwych zwłaszcza latem owadów.

Jeśli Twój ogród jest duży, radzimy podzielić oświetlenie na kilka sekcji. Umożliwi to niezależne wyłączanie lub włączanie światła w poszczególnych częściach ogrodu za pomocą specjalnego pilota. Żarówki LED dają wiele możliwości technicznych. Użytkownik sam ustawia natężenie oraz kolor emitowanego światła, co pozytywnie wpływa na efekt dekoracyjny ogrodu. Ten rodzaj zewnętrznego oświetlenia odmieni Twój ogród, a co ważniejsze dostosuje się do Twoich potrzeb.

Solarne oświetlenie ogrodowe

Lampy zewnętrzne z oświetleniem solarnym to rozwiązanie dla osób dbających o środowisko, ponieważ są energooszczędne oraz przyjazne dla otoczenia. Świetnie sprawdzają się w ogrodach, w których dostęp do prądu jest utrudniony lub w ogóle go nie ma. Dzięki elementom foto czułym lampki wyłapują energię słoneczną i zamieniają ją w prąd, który je zasila. W tym oświetleniu nie używa się zwykłych żarówek tylko diod LED, a światło emitowane jest łagodne, o zimnym odcieniu i niedużym nasileniu. Ze względu na sposób ładowania, lampki powinny być umieszczane w słonecznych częściach ogrodu. Solarne Oświetlenie ogrodowe jest bardzo efektowne, można w łatwy sposób zmienić barwę światła stosując kolorowe klosze. Nadaje się do iluminacji rabatek, oczek wodnych czy ścieżek ogrodowych. Jednym słowem piękny i oszczędny sposób na jasny ogród.

Oświetlenie ogrodu 12 v

System oświetlenia ogrodu 12v to energooszczędny, niskonapięciowy i bezpieczny sposób na rozświetlenie ogrodu. Instalację oświetleniową można w łatwy sposób rozbudować o kolejne lampy za pomocą szybkozłączy czy rozgałęziaczy. Zestaw można łatwo zamontować samemu, bez pomocy specjalistów, a po podłączeniu jest gotowy do użycia. Lampy wyposażone są w diody LED, które dają jasne, delikatne światło, nie nagrzewają się, oraz wyróżniają bardzo niskim poborem prądu. Istnieje możliwość zmiany żarówek na halogenowe, użytkownik sam decydujesz co bardziej mu odpowiada.

Oświetlenie ogrodowe kule

Kule ogrodowe dopasowywują się do każdego rodzaju ogrodu. Kształt lamp jest na tyle oryginalny, że z pewnością będzie pasował w klasycznym ogrodzie, jak i w bardzo nowoczesnym. Ten system oświetlenia ogrodowego jest bardzo praktyczny i wygodny, wykonany z tworzywa, które jest odporne na deszcz, śnieg czy mrozy. Kule dają sporo światła, są lekkie, a przede wszystkim dodają oryginalności i stylu naszemu ogrodowi.

Nowoczesne oświetlenie ogrodowe

Nowoczesność, każdy z nas chce być na czasie, podąża za trendami. Oświetlenie ogrodu jest niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli chcemy, aby wszystko było zgodne z najnowszymi trendami. Najmodniejsze w nadchodzącym sezonie jest urządzanie ogrodów, które wyglądają niezwykle naturalnie. Naturalność w ogrodzie inspirowana jest hygge czyli duńską filozofią szczęścia. Podążając za tymi nowoczesnymi aspektami Twój ogród stanie się przyjazny, spokojny i ekologiczny. Nowoczesne oświetlenie ogrodowe to nic innego jak lampiony, świece, imitację cudów natury. Nowoczesności i naturalności na pewno doda lampion, świeca, pochodnia. Niestety do zapalenia świec czy pochodni w całym ogrodzie trzeba włożyć dużo pracy. Dlatego można je w równie nowoczesny sposób zastąpić lampkami, które emitują ciepłą, przyjemną barwę światła. Rynek oświetleń oferuję szeroki wachlarz lamp w obudowach z drewna, imitujących kamienie, elektryczne lampiony, lampki imitujące pochodnie czy kule. Dobierz zatem motyw, który będzie pasować do styku Twojego magicznego miejsca.

Podsumowując, każdy właściciel niezależnie od wielkości ogrodu marzy, aby był on tajemniczym, urokliwym, bajkowym miejscem. Oświetlony ogród nie pełni tylko i wyłącznie funkcji dopełnienia, jest kontynuacją domu, stąd ogromny nacisk na spójność aranżacji. Odpowiednie światło sprawia, że ten kawałek trawiastego raju staje się miejscem gdzie chętnie spędzamy ciepłe wieczory i czujemy się bezpiecznie. Odpowiednio dobrane oświetlenie ogrodowe uczyni Twój kawałek natury magiczny i niezwykłym miejscem, w którym będziesz mógł schować się przed światem i zrelaksować.

Rodzaje popularnych lamp ogrodowych:

Reflektory – to rodzaj lamp ogrodowych, montowanych na ścianach budynków. Można je również postawić w pozycji stojącej na ziemi. Ich dość mocne światło może mieć również charakter punktowy, czyli po odpowiednim ustawieniu oświetlać tylko wyznaczone miejsce.

Kinkiety - rodzaj lamp mocowanych na ścianach budynków. Mogą występować także w wersji wiszącej, którą można idealnie dopasować do altan. Lampy te mogą być wyposażone w czujnik ruchu oraz czujnik zmierzchu, co z pewnością będzie idealnym rozwiązaniem, gdy będziemy chcieli oświetlić sobie np. ścieżkę do naszego domu.

Słupki - rodzaj lamp, w których klosz może mieć właściwie dowolny kształt. Te lampy umieszcza się na słupku, który następnie umieszcza się w ziemi. Czasami ten rodzaj oświetlenia ma także swoją własną rozbudowaną podstawę, dzięki której lampę można przykręcić np. do betonowego podłoża, dzięki czemu uzyska ona odpowiednio wymaganą stabilność.

Latarnie ogrodowe – są to lampy, które wyglądem przypominają typowe, duże lampy parkowe. Osadzone są zwykle na długim pionowym słupie żeliwnym. Najlepiej wkomponują się w duży, przestrzenny ogród.

Lampy nawierzchniowe – lampy, które zostały stworzone z myślą o montażu w podłożu, w różnych nawierzchniach. Posiadają bardzo wysoką odporność na nacisk. Dzięki swojej wytrzymałości bez problemu wytrzymają nawet ciężar przejeżdżających po nich samochodów.

Lampy pływające – to innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli na montaż oświetlenia np. w oczku wodnym. Lampy te tworzy się w specjalny sposób - muszą być całkowicie wodoszczelne. Zapewnia to prawidłowe funkcjonowanie w trudnych warunkach wodnych, oraz zapewnia całkowite bezpieczeństwo elektryce znajdującej się wewnątrz lampy. Odpowiednio dobrane oświetlenie sprawi, że nasz ogród zmieni się w magiczne miejsce, dzięki czemu nieprędko będziemy chcieli go opuścić.

Nowoczesne oświetlenie ogrodowe to znakomity dodatek dla Twojego ogrodu. Odpowiednie dobranie i ustawienie lamp ogrodowych nada niepowtarzalny klimat oraz podkreśli charakter ogrodu.