Trawnik
Jak dbać o Nasz trawnik ?
3 grudnia 2017

Automatyczne systemy nawadniania

Nawadnianie ogrodu

Automatyczne systemy nawadniania ogrodów

Automatyczne systemy nawadniania pomogą zapobiec wysychaniu Twojego trawnika latem. Najważniejsze pytanie jakie sobie zadajemy to:
Jaką ilość wody potrzebujemy aby efektywnie nawodnić nasz ogród?
Jak często oraz jak długo podlewać nasz ogród?

Efektywnie i oszczędnie

Najefektywniejsze podlewanie naszego ogrodu odbywa się wczesnym rankiem lub w późnych godzinach wieczornych, ponieważ wtedy nie ma słońca i ziemia jest chłodna.
Równomierne podlewanie
! System korzeniowy najlepiej rozwija się kiedy między kolejnymi cyklami nawadniania gleba delikatnie się przesusza. Korzenie naturalnie brną w dół gleby w poszukiwaniu wody. Co skutkuję lepszym systemem korzeniowym u Naszych roślin!
Cykle podlewania rzadziej ale obficiej . Trzeba pamiętać o tym aby każda roślina była równomiernie podlana oraz trzeba uważać żeby nie przesadzić z podlewaniem ponieważ wtedy ziemia w okolicy korzeni może ulec rozpadowi struktury. Jeżeli nie ma dużych temperatur podczas dnia to wystarczy podlewać roślinę 2 razy w tygodniu z większa ilością wody.
Ważne jest żeby nie podlewać liści tylko korzenie . W ten sposób unikniesz chorób grzybiczych. Chory liść będzie ulegał poparzeniu gdy na jego powierzchni znajdzie się kropla wody oświetlona przez promienie słoneczne.
Zasada efektywnego nawadniania Twojego ogrodu to „podlewaj tyle ile jest konieczne”. Optymalna ilość wody dla naszych roślin jest wtedy kiedy dotrze ona do korzeni. Zbyt mała jej ilość zostanie wchłonięta przez pierwsze centymetry warstwy gleby. W zależności od jakości naszej gleby charakteryzuje się ona przepuszczalnością. Warto przeprowadzić analizę naszej gleby w ogrodzie, a następnie ustawić nasz system nawadniania w taki sposób aby nasze rośliny dostawały wodę do korzeni a jednocześnie nie zostaną zalane. Zbyt mocno nawodniony trawnik spowoduje powstanie „kałuż”, które wypchną tlen na górę co skutkuje obumarciem rośliny.

Zobacz nasze usługi ogrodnicze w Krakowie

Komentarze są wyłączone.