Nawadnianie ogrodu
Automatyczne systemy nawadniania
12 października 2017
nawadnianie
System nawadniania z modułem WiFi do inteligentnego ogrodu
19 sierpnia 2018

Jak dbać o Nasz trawnik ?

Trawnik

Jak dbać o nasz trawnik?

W środku gorącego i suchego lata bardzo ważne jest to, aby nawadniać trawnik z rolki prawidłowo o odpowiednich porach. Trawniki muszą zachować prawidłowy system podlewania, aby mogły się rozwijać i utrzymywać zielony kolor przez całe lato. Jeśli trawnik wykazuje oznaki zużycia, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby twój trawnik znowu stał się piękny i zadbany. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby utrzymać zdrowe i zielony trawniki podczas najgorętszych miesięcy w okresie letnim.

Zapobieganie czy leczenie?

Brązowe plamy mogą oznaczać miejsca gdzie trawa potrzebuje być częściej podlewana. Często zdarza się tak, że inna część trawnika otrzyma więcej światła słonecznego i wysycha szybciej niż inne obszary trawnika. Musisz zwrócić uwagę na te obszary i upewnić się, że są one prawidłowo nawadniane.
Najistotniejszym elementem utrzymania zdrowego trawnika jest odpowiednia pora podlewania. Wody gruntowe nie wystarczają na uzupełnienie dopływu wody do korzeni, trzeba starannie oraz odpowiednio podlewać rośliny przez co najmniej miesiąc.

Kiedy podlewąć i z jaką czestotliczwością?

Dla małego trawnika, zwykle wystarczające jest podlewanie go wodą z węża. Jednak w przypadku dużych trawników najlepszym pomysłem jest to, aby rozważyć zainstalowanie systemu nawadniania do automatyzacji zadań celem efektywności i oszczędności. Dobry system nawadniania pomaga oszczędzać wodę i pieniądze, a także własny czas. Zraszanie trawnika jest dobrym wyborem, jeśli trawnik ma równomierną powierzchnię. To zapewnia dostatecznie dużą ilość wody dla naszego trawnika w krótszym okresie czasu. Jeśli trawnik jest na skarpie, system nawadniania trawnika „wirnik” będzie bardziej odpowiednia, gdyż może podlewać trawnik powoli i wciąż efektywnie pokrywać dużą powierzchnię.

W celu uzyskania zielonych oraz zadbanych trawników, właściwe podlewanie trawnika nie może być zaniedbane. Głębokie podlewanie jest konieczne, aby mieć zdrowe korzenie traw. Przy odpowiednim podlewaniu, trawnik będzie zielony i zdrowy przez cały rok.

Zapoznaj się z naszą usługą: zakładanie trawnika

Komentarze są wyłączone.