Nawadnianie kraków Systemy nawadniania Usługi ogrodowe Kraków Systemy Nawadniania

Pielęgnacja Ogrodów

Zagospodarowanie terenu
Ogrod Krakow Montaż Systemów Nawadniania Projekt Realizacja Serwis Usługi ogrodowe Kraków
Ozga Ogrody Zadzwoń do Nas!
Dowiedz się wiecej!
Kontakt Ozga Ogrodowe Kraków

Jak dbać o nasz trawnik - Poradnik


system nawadniania trawnika

W środku gorącego i suchego lata bardzo ważne jest to, aby nawadniać trawnik prawidłowo o odpowiednich porach. Trawniki muszą zachować prawidłowy system podlewania, aby mogły się rozwijać i utrzymywać zielony kolor przez całe lato. Jeśli trawnik wykazuje oznaki zużycia, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby twój trawnik znowu stał się piękny i zadbany. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby utrzymać zdrowe i zielony trawniki podczas najgorętszych miesięcy w okresie letnim.


Brązowe plamy mogą oznaczać miejsca gdzie trawa potrzebuje być częściej podlewana. Często zdarza się tak, że inna część trawnika otrzyma więcej światła słonecznego i wysycha szybciej niż inne obszary trawnika. Musisz zwrócić uwagę na te obszary i upewnić się, że są one prawidłowo nawadniane. Najistotniejszym elementem utrzymania zdrowego trawnika jest odpowiednia pora podlewania. Wody gruntowe nie wystarczają na uzupełnienie dopływu wody do korzeni, trzeba starannie oraz odpowiednio podlewać rośliny przez co najmniej miesiąc.

Nawadnianie ogrodów kraków

Dla małego trawnika, zwykle wystarczające jest podlewanie go wodą z węża. Jednak w przypadku dużych trawników najlepszym pomysłem jest to, aby rozważyć zainstalowanie systemu nawadniania do automatyzacji zadań celem efektywności i oszczędności. Dobry system nawadniania pomaga oszczędzać wodę i pieniądze, a także własny czas. Zraszanie trawnika jest dobrym wyborem, jeśli trawnik ma równomierną powierzchnię. To zapewnia dostatecznie dużą ilość wody dla naszego trawnika w krótszym okresie czasu. Jeśli trawnik jest na skarpie, system nawadniania trawnika „wirnik” będzie bardziej odpowiednia, gdyż może podlewać trawnik powoli i wciąż efektywnie pokrywać dużą powierzchnię.

W celu uzyskania zielonych oraz zadbanych trawników, właściwe podlewanie trawnika nie może być zaniedbane. Głębokie podlewanie jest konieczne, aby mieć zdrowe korzenie traw. Przy odpowiednim podlewaniu, trawnik będzie zielony i zdrowy przez cały rok.